Mit tehet a szülő, hogy jobban megértse, egy kamasz online életét? Hogyan védheti meg, ha nem is érti, hogy mit csinál?
Mit tehet a szülő, hogy jobban megértse, egy kamasz online életét? Hogyan védheti meg, ha nem is érti, hogy mit csinál?
Az Afganisztánban kialakult helyzet miatt egyre többször érkeznek olyan kéretlen levelek a postaládánkba, amelyekben a csalók megpróbálnak kapcsolódni a közép-ázsiai országból érkező hírekhez.
Emailben rossz magyarsággal próbálnak adatokat kicsalni tőlünk, mesés vagyonokat ígérnek. A legjobb, amit tehetünk egy ilyen helyzetben, ha válasz nélkül töröljük az üzenetet, mi azonban nem ezt tettük. Kapcsolatba léptünk a csalókkal.
Hetente kapunk olyan üzeneteket, amelyekkel valamilyen adatunkat szeretnék megszerezni, vagy pénz átutalására szeretnének rávenni minket. Egyre nehezebb kiszűrni a minket megkárosítani akaró megkereséseket.
Ön szokta vizsgálgatni, feszegetni az automata kártyanyílását, amikor pénzt vesz fel? A gépekben ezzel nem tehetünk kárt, de kiderülhet, hogy ellátták-e extra alkatrésszel az ATM-et.
Ön tudja, hogy mit csinál a gyereke az interneten? Nem? Pedig jó lenne, mert súlyos tragédiát előzhet meg azzal, ha rendszeresen beszélget vele arról, amit az interneten lát és hall.
Játszva tanulhatnak a fiatalok az országban egyedülálló módon bűnmegelőzési tematikával készült szabadulószobájában Kőbányán.
Adatokat próbáltak meg kicsalni tőlünk emailben, természetesen nem sikerült. Lássuk, hogy hogy néz ki egy ilyen levél, mire érdemes figyelni.
A példátlan válsághelyzet, amely az egész világot sújtja, mindannyiunkat próbára tesz. Napról napra változik a helyzet, de az új körülményekhez a bűnözők kivételes gyorsasággal alkalmazkodnak - tűnik ki az Europol jelentéséből, amely hat pontban sorolja fel azokat a tényezőket, amelyek a bűnözés és a terrorizmus működését alapvetően befolyásolják az EU-ban.